DFI-100-52307 ALSTOM DCS Diagnostic Flame Indicator
Whatsapp: +86 18059281365
WeChat: +86 19120578390
Tel: +8619120578390
E-mail: Cathyyou401@gmail.com
Description
Technical Specifications
  • Brand
    ALSTOM
  • Model
    DFI-100-52307
  • Order Number
    52307
  • Product Name
    Diagnostic Flame Indicator
  • Country of Origin
    United States
  • HS Code
  • Dimensions
    172 mm × 95 mm × 142 mm
  • Weight
    2.0 kg
  • Operating Temperature
    0°C to +55°C
  • Storage Temperature
    -20°C to +70°C
  • Warranty
    12 month
  • Product Status
    New and original
ALSTOM DFI-100-52307 Product Overview
Electrical & Operational Parameters
1.Power Supply: 120 V AC ±10%, 50/60 Hz; typical power consumption ≤50 W
3.Output: 4-channel relay dry contact outputs; 0–10 V analog output; supports RS485 communication
4.Signal Processing: 16-bit A/D conversion; high-speed signal sampling
5.Isolation: 1500 V AC (power-to-logic isolation)
6.Humidity: 5–95% RH (non-condensing)