SH100/40060/0/0/00/00/00/11/00 ELAU servo motor new brand
Whatsapp: +86 18059281365
WeChat: +86 19120578390
Tel: +8619120578390
E-mail: Cathyyou401@gmail.com
Description
Technical Specifications
  • Brand
    ELAU
  • Model
    SH100/40060/0/0/00/00/00/11/00
  • Order Number
    SH10040060000000001100
  • Product Name
    Servo Motor
  • Origin
    Germany
  • HS Code
  • Dimensions
    Approx. 190 x 128 x 75 mm
  • Weight
    2.8 kg
  • Ambient Temperature
    -20°C to +60°C
  • Rated Voltage
    400V
  • Rated Current
    6.0 A
  • Peak Current
    18.0 A
  • Rated Speed
    4000 RPM
  • Rated Torque
    5.8 Nm